Adventní plasto-půst

Přišla mi zpráva od sestry Magdičky. Prý mě něčím potěší. Nápad, se kterým přišla, mi připadá tak geniální a jednoduchý, že jej chci sdílet dál.
K adventu patří půst.

Překvapilo mě, že pro spoustu lidí půst znamená pouze vynechání jídla.

Přitom právě v půstech, které jsou zakořeněny v české lidové tradici, se skrývá klíč k vnitřní pohodě člověka žijícího v 21. století. Stačí ho jen vzít a odemknout dvířka ke spokojenějšímu životu.


Půst je vědomé zřeknutí se požitků, které nás odvádí od podstatných životních hodnot a zdraví.

Pro někoho to může být alkohol, pro jiného sladkosti. Může to ale klidně být i zlozvyk okousávání nehtů, trávení času na Facebooku, či nezvládnuté výbuchy nálad. Jakoukoli formu nevhodného chování a závislosti, která nás tíží, můžeme v období půstu odhodit.


Pokud se pro půst rozhodne člověk se slabou vůlí, zpravidla jej dodrží, protože půst má omezené trvání. Není to tedy rozhodnutí "nafurt", nic definitivního. To nás uklidňuje.

A s čím tedy přišla Magdička?


V průběhu adventu si naordinujme plastový půst. Až do Vánoc řekněme všemu plastu jasné (i když třeba jen dočasné) NE.


Třeba tak pustíte do svého života nečekaně příjemné situace. Třeba se cestou do bezobalového obchodu seznámíte na trzích s místním zelinářem nebo rybářem. Třeba budete jíst o něco zdravěji a odvděčíte se tím vašemu tělu, které celý rok poslušně sloužilo. Třeba... si za tři tečky doplňte svůj vlastní příběh.Povznesenou mysl a obohacující půst přeje

Veronika

xxx

404 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše