7 způsobů, jak nenechat ulítnout novoroční závazky

Je leden a já se cítím tak namotivovaná a plná nápadů, že možná každou chvíli z toho přetlaku vybouchnu jako novoroční ohňostroj.

Jak si elán udržet (a nepouštět!) po celý rok? Zkuste některý z následujících tipů.


Ať už je vaše předsevzetí jakékoli, je dobré pojistit si je před obdobím lenosti či rezignace. A buďte si jistí, že toto období dřív nebo později přijde.


Jak v úsilí nepolevit? Jak nad sebou držet onen imaginární bič a odolávat vlastní pohodlnosti? Nejlepší je pojistit se hned několika způsoby najednou. Ano, některé z následujících tipů jsou celkem vopruz, ale pokud si nejste svou výdrží 100% jistí, jděte do toho!1. Pořiďte si kyber trenéra

Kamarádi se mi za tohle smáli, ale mě to připadá boží - stáhněte si do chytrého telefonu motivační aplikaci. Pokud chcete shodit pár kilo a posílit břišáky nebo třeba rozjet výrobu marmelád, letos včas odevzdat daňové přiznání, učit se cizí jazyk nebo nezapomenout koupit dárek tetičce, nainstalujte si některou z nepřeberného množství mobilních aplikací. Ona se vám pak s železnou pravidelností bude připomínat a s trochou vůle se dokopete třeba ke každodennímu cvičení (jako letos já).2. Knihy

Máloco mě dokáže uvést do akce tak dobře jako knihy. Momentálními favority jsou Ukaž, co děláš! od Austina Kleona a Radost z mála od Francine Jay. Zejména pokud jste tvůrčí duše, rozhodně vás tyto tituly nakopnou a dodají větší chuť tvořit! Jestli máte další tipy na povzbudivé knihy, napište mi je v komentářích na Facebooku, budu ráda!3. Plánovače, diáře

Pokud máte sen, stanovte si, jak jej budete v průběhu roku naplňovat v menších dílčích úsecích. Je dobré dávat svým záměrům deadliny a ultimáta.


Letos jsem se rozhodla spustit kurzy figurální kresby. Scénář jak z béčkového filmu. S vizí kurzů jsem otevřela diář zrovna na stránce, kde mám svátek. Toto datum jsem si zakroužkovala jako den, kdy se tak stane. Před pár měsíci bych se ani neodvážila myslet si, že se mi to povede. A povedlo! A to dokonce ještě dva dny před mým svátkem! 5. 2. 2019 oficiálně spouštím kurzy ve Valmezu :-D


Pokud máte rádi krásné předměty, pořiďte si plánovač, který budete mít celý rok rádi u sebe. Můžete si jej klidně vyrobit sami - na začátku ledna jsou výprodeje plné diářů, které svým vzhledem nikoho nezaujaly. Seženete je levně a jeho přebal vydesignujete po svém!

Pokud vás práce s lepidly a nůžkami neláká, můžete si nějaký supr-cool-designový kousek koupit. Letošní srdeční záležitostí jsou pro mě diáře našich přátel ze studia PAPE. Mají krásný kožený přebal, jsou s láskou ručně vázané tak, aby se vám po otevření nezavřely, a protože nemají předvyplněné datum, můžete je použít klidně i v příštím roce. Pro tvořivé duše se v nich najde spousta prostoru pro inspirativní poznámky, kresbičky či básně, které vás napadnou cestou vlakem :-)4. Koučing

Pokud jste se s tímto termínem ještě nesetkali, pak vězte, že kouč je něco jako váš osobní trenér, poradce a podpora v jedné osobě. Pomocí trefně mířených otázek vás nasměruje a zmobilizuje k akci, ať už vás trápí přebytečná povánoční kilíčka nebo hledáte způsob, jak se lépe seberealizovat.


5. Visionboardy

Další cizí slovo. V podstatě jde o "nástěnky", na které si lepíte své sny a vize. Idea visionboardů je taková, že pokud máte své vysněné mety neustále na očích, intenzivněji na ně myslíte a podnikáte díky tomu kroky, které vás k nim dovedou.


6. Permice

Buďte na sebe trochu ras a kupte si permanentku na jógu, na bazén nebo na závěsnou akrobacii (jojo, s nadšením jsem propadla této cirkusácké aktivitě).

Když už dáte za lekce peníze dopředu, je pravděpodobnější, že vytrváte.


7. Kruh přátel

Obklopovat se podobně smýšlejícími lidmi a nechat se inspirovat, je asi nejjistější způsob, jak nezlenivět a na svých snech s radostí pracovat dennodenně. Vytvořte si skupinku sympatických kamarádů a sdílejte spolu své pokroky i pády.

Mít někoho, kdo vás na vaší cestě podrží, podpoří, postrčí kupředu, je velká životní výhra!


HajdyLOVE a Krasoprostor, dvě značky, za kterými stojí Veronika Hajdyla a Jana Zhořová

Radostný a tvořivý rok 2019 přeje

Veronika

xxx

502 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše